Ultrabook, netbook, notebook, laptop – znáte mezi nimi rozdíl?

0
707
Ultrabook, netbook, notebook, laptop
Ultrabook, netbook, notebook, laptop

Ultrabook, netbook, notebook, laptop? Jsme obklopení tolika technologickými vymoženostmi, že je občas velmi těžké se v nich vyznat. Pokud ale potřebujete přenosné zařízení, které nahradí váš stolní počítač, je potřeba se vyznat v základní terminologii, díky tomu můžete vybrat takové zařízení, které přesně potřebujete.

Notebook

Notebook je přenosný počítač s vestavěnou obrazovou a klávesnicí. Na trhu jich najdete mnoho typů a v různých provedeních. Je to nejčastější typ přenosného počítače. Prakticky všechny přenosné počítače jsou notebooky, jen mají často jiné pojmenování kvůli svým specifikacím.

Laptop

Laptop je jiné pojmenování pro notebook. Pokud někdo hovoří o laptopu, mluví tedy vlastně o notebooku. Tento název je odvozený od anglického slova „lap“, které znamená klín. Notebooky se často používají na klíně, proto se objevilo toto pojmenování.

Ultrabook

Ultrabook je název, který pochází od společnosti Intel. Jedná se v podstatě o notebooky, které se v určitých parametrech odlišují. Notebook je ultrabookem tehdy, pokud má tloušťku do 1 palce, má procesor Intel a disk SSD. Největší rozdíl oproti ostatním notebookům je v tom, že ultrabook často vlastní výkonnější hardware, má procesor Intel Core i3, i5 nebo i7 a je snadno přenosný. Ultrabooky jsou ideální pro uživatele, kteří mají vysoké nároky na výkon a často cestují.

Netbook

Netbook je malý a lehký notebook s nízkou spotřebou energie. Má menší výpočetní výkon než přenosný počítač plné velikosti a většinou je vhodný pouze pro základní práce, jako je surfování na internetu nebo používání textových editorů. Jako netbooky se často označují malé notebooky s velikostí obrazovky od 5 do 12 palců. Netbook je spíše obchodní název, aby se tyto počítače lépe prodávaly. Netbooky mají menší klávesnici, disponují menším úložištěm, výkonem a také postrádají CD/DVD mechaniku.

Mohlo by vás zajímat: Ultrabook nebo notebook?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno