Jaká je budoucnost ultrabooků?

0
119
Jaká je budoucnost ultrabooků
Jaká je budoucnost ultrabooků

Notebook nemá sám o sobě pravděpodobně žádnou budoucnost, notebooky už jsou na trhu velmi dlouho, má je skoro každý a nemají už mnoho co nabídnout. Pokrok nelze zastavit, výrobci se neustále předhánějí v inovacích, dělají ostřejší obrazovky, výkonnější procesory a tenčí těla. Ultrabooky nebyly jen experimentem, byl to nutný evoluční krok, ke kterému by se notebooky časem stejně dostaly. Nejsilnějším pohonem inovací u notebooků jsou produkty společnosti Apple. Společnosti se musí velmi snažit, aby s tímto konkurentem držely krok.

Zřejmě největší výzvou bylo představení MacBook Air v roce 2008, který představoval lehkost, tenkost a moderní design. Hned po jeho představení se začaly prodávat miliony kusů. Notebooky od značek jako HP, Dell, Lenovo, Acer a Asus, za MacBook Air značně zaostávaly. Intel investoval nehorázné prostředky do toho, aby udělal konkurenceschopné zařízení a tak stvořil ultrabook. Často se ultrabookům říkalo MacBooky s Windowsem a není divu, i ostatní hráči se pustili do boje a snažili se budovat zařízení, která jsou srovnatelná s MacBook Air.

Co čekat do budoucna od ultrabooku?

Předpoklad je takový, že běžné notebooky pomalu, ale jistě budou mizet z trhu, protože už nebude možné konkurovat zařízením, která jsou mnohem vyspělejší a jejich cena nižší. Můžeme očekávat tvrdý boj, který nám nabídne nové a pokročilé technologie, které zahrnují odnímatelnou klávesnici, dotykovou obrazovku, biometrické rozpoznávání uživatelů, pokročilé možnosti napájení a spárování, větší bezpečnost a mnoho dalšího. Pravděpodobně zaznamenáme také možnosti většího úložiště, výkonu a nižší hmotnosti. Pokud chcete vidět pokrok v oblasti notebooků a ultrabooků, stačí někdy sledovat nové technologie Applu, jistě se brzy objeví i u notebooků a ultrabooků. Možná nás ale výrobci překvapí a budou před Applem držet náskok.

Mohlo by vás zajímat: Jak vybrat nejlepší ultrabook?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno