Jak vybrat nejlepší ultrabook?

0
193
Jak vybrat nejlepší ultrabook
Jak vybrat nejlepší ultrabook

Chcete ultrabook? Určitě není vhodné sáhnout po prvním modelu, který uvidíte. Nemusíte být odborníky přes počítače, abyste si vybrali ultrabook správně, je však potřeba se rozhodovat podle důležitých kritérií, která si představíme.

Ultrabooky jsou dobře srovnatelné s herními notebooky, alespoň co se týče doby spuštění a výkonu. Jestliže potřebujete ultrabook, který snese opravdu velkou zátěž, zaměřte se na ultrabooky s nejnovějšími procesory. Vhodný je například procesor Ivy Bridge.
Kromě výkonu je pro uživatele často důležité úložiště, mnoho ultrabooků disponuje flash úložištěm o velikosti 128 GB, zatímco jiné mají dvojnásobně větší. Žijeme v době, kdy jsou nároky na úložný prostor velmi velké a tak se vyplatí zvážit nákup modelů, které disponují prostorem 500GB nebo rovnou 1 TB.

Pokud nepatříte mezi hráče náročných her, neděláte úpravy videí nebo nepracujete s náročnými programy, vystačíte si pravděpodobně s integrovaným čipem, kterým váš ultrabook disponuje. V opačném případě však sáhněte po grafických procesorech NVIDIA nebo AMD.

Životnost baterie

Pokud jste při práci stále na cestách a nemáte možnost se pravidelně připojit do elektrické sítě, je pro vás dlouhá výdrž ultrabooku zásadní. Investujte do modelu, který vydrží alespoň 8 hodin. Jestliže má vyhlédnutý model relativně větší baterii, efektivní procesor nebo obrazovku, pravděpodobně by měl mít i větší výdrž, raději si tuto informaci před nákupem ověřte.

Velikost

Jak velký ultrabook potřebujete? Velikosti jsou obvykle roztříděny podle velikosti displeje. I když tomu tak není vždy, větší displej vetšinou znamená více funkcí, ale bohužel i větší hmotnost. Ideální je najít správnou rovnováhu mezi velikostí a funkcemi. Nejlepší rovnováhu mezi použitelností a mobilitou mají většinou modely s velikostí obrazovky 13-14 palců, pro cestování jsou určitě výhodnější. Zvažte však, jestli jste ochotni slevit z velikosti obrazovky.

Cena a značka

Na trhu je celá řada ultrabooků, které mají velmi příznivé ceny. Ultrabooky jsou vždy dražší než běžné notebooky, ale je potřeba myslet na to, že investujete své peníze do skutečné hodnoty. Co se týče výběru značky, ta většinou závisí na uživatelských zkušenostech. Pokud se bojíte, že šlápnete vedle, sáhněte po značce, která má dobrou pověst.

Mohlo by vás zajímat: Co je to vlastně ultrabook?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno