Co je ultrabook?

0
608
Co je to ultrabook
Co je to ultrabook

Ultrabooky jsou pojmem, který je s námi už téměř deset let. Nejedná se o žádný unikátní přístroj a na první pohled byste možná řekli, že vypadá jako běžný notebook. Termín “ultrabook“ se stal populárním koncem roku 2011, kdy společnost Intel chtěla přijít na trh s moderním zařízením, které bude mnohem lehčí než notebooky, bude mít dlouhou výdrž a přitom vysoký výkon. Ultrabooky se objevily v době, kdy se na trhu začaly rozšiřovat tablety, které jsou lehké a snadno přenosné. Měly se stát tedy konkurenceschopným produktem, který bude určen zejména pro lidi, kteří často cestují a chtějí mít po ruce lehoučký přenosný počítač s výkonem klasického stolního počítače. Měly být však také srovnatelnou konkurencí pro MacBook Air.

Definice ultrabooku

Ačkoliv drží ochranou známku k označení “ultrabook“ společnost Intel, dnes tak najdete označené i přístroje jiných výrobců. Aby se přístroj mohl nazývat ultrabookem, musí splňovat určitá kritéria a sadu funkcí, které stanovil právě Intel. Měl by být tenčí než 1 palec. Dalším kritériem je dlouhá výdrž, ultrabooky nepoužívají klasický pevný disk, ale hlavním úložným zařízením je SSD disk, který je energeticky méně náročný a také je rychlejší. Ultrabook nabídne vysoký výkon, aniž by výrazně spotřebovával energii, což je velmi praktické. 

Cílem Intelu bylo, aby ultrabooky disponovaly nejnovějšími technologiemi a jednou z nich je například funkce Intel Rapid Start. Když přejde zařízení do stavu hibernace, díky této funkci se probudí k životu do práceschopného stavu do 5 sekund. Jedná se tedy o velmi pokročilá zařízení, která překonávají běžné notebooky na plné čáře ve všech disciplínách. Tomu samozřejmě odpovídá i cena, pokud chcete mít lehký a výkonný ultrabook, připlatíte si za něj, ale jeho funkce ocení každý, kdo potřebuje výkon a pohodlí. 

Pro běžné uživatele notebooků, které se zasekávají, často přehřívají a jsou těžké, je pořízení ultrabooku velmi příjemnou změnou. Mnoho lidí musí každý den cestovat s počítačem v ruce, přes rameno nebo na zádech a zde je každý gram navíc znát. Než používat tablet, který je omezen funkcemi, nebo malý notebook, který není tak pohodlný na práci, je pro mnoho lidí smysluplnější investovat do zařízení, které má jen samé výhody a tím je právě ultrabook.   

Mohlo by vás zajímat: Jak vybrat nejlepší ultrabook?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno